Çocuğum ile Gezmek İstiyorum

Ağu27

Adalarda Sokak Festivalı

 |  Kategori: Çocuğum ile
Gezmek
İstiyorum
  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

ADALAR SOKAK FESTİVALİ

İstanbul Adaları’nın kentsel, çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek, adaları sanatla donatmak, çeşitli etkinliklerde buluşup tanışmak, hep birlikte barış içinde yaşamaya devam etmek, kalıcı sanat eserleri bırakmak gibi dileklerle her sene 01 - 06 Eylül tarihleri arasında Adalarda yapılmak üzere ‘’Adalar Sokak Festivali’’ adı altında bir etkinlik oluşturuldu.
Etkinlikte sanatçılar, uzmanlar, bilim adamları, ada severler, adalılar; çalışmaları, performansları veya söyleşileri ile yer alıp, adaların sorunlarına dikkat çekerken, çocuklarımız için de faydalı etkinlikler sunuluyor.

Yazar Hakan Karakaşoğlu bir grup çocukla Heybeliada’yı gezecek. Gezi boyunca çocuklara, Heybeliada’da yaşamış olan roman yazarı Hüseyin Rahmi Gürpınar ve eserlerini anlatacak ve onlarla bir öykü atölyesi yapacak. Çocukların yazdığı öyküler Sait Faik Müzesi’nde sergilenecek ve söyleşi yapılacak.

Yazar Özge Sarıoğlu bir grup çocukla Büyükada’yı gezecek. Gezi boyunca çocuklara, Büyükada’da yaşamış olan öykü ve oyun yazarı Reşat Nuri Güntekin ve eserlerini anlatacak ve onlarla bir öykü atölyesi yapacak. Çocukların yazdığı öyküler Sait Faik Müzesinde sergilenecek ve söyleşi yapılacak.


Yazar Sinan Sülün bir grup çocukla Burgazadası’nı gezecek. Gezi boyunca çocuklara Sait Faik’i ve eserlerini anlatacak. Daha sonra onlarla bir öykü atölyesi yapacak. Çocukların yazdığı öyküler Sait Faik Müzesi’nde sergilenecek ve söyleşi yapılacak.
Program detayları için festivale ait internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mekan: Heybeliada, Büyükada ve Burgazada

Etkinlikler Ücretsiz

Ayrıntılı program bilgis için: FestivalProgram

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için