Arşiv > Kasım 2018

Kas26

Duyarlı ve Yardımsever Bireyler Yetiştirmek

Kategori: Çocuk Eğitimin ABC'si  |  Yorum: 0  |  26 Kasım 2018 - 11:17:49

Duyarlı ve Yardımsever Bireyler Yetiştirmek

Eğitim denildiğinde ilk akla gelen akademik eğitim olsa da burada söz edeceğimiz eğitim çocuklarımızın kişisel gelişimi ile ilgili. Anne baba olarak çocuklarımızın yaptıkları ve ya yapmadıklarından dolayı çok sevinebileceğimiz, gururlanabileceğimiz gibi üzülebilir, endişelenebilir, hatta öfkelenebiliriz. 

Birçoğumuz çocuklarımıza Gandi'nin anlamlı sözü “dünyada görmek istediğin değişim ol” u öğretmek istiyoruz. Ancak, çocukların toplumsal sosyal sorumluluk girişimlerine katkıda bulunmaları için anlamlı yollar bulmak özellikle 3-10 yaş aralığında zor olabiliyor. Peki neler yapabiliriz?

Yazının devamı >

Kas20

Bilimsev İzmir de bir farkındalık kazanma merkezi

Kategori: Çocuğumu
Eğitmek
istiyorum
  |  Yorum: 0  |  20 Kasım 2018 - 11:40:59

Bilimsev İzmir de bir farkındalık kazanma merkezi

Erken yaş döneminde başlayan merak, sorgulama, bilişsel düşünme, problem çözme, beceri ve yetenek geliştirme gibi özelliklerin en üst düzeyde çocuklara kazandırmayı amaçlayan Bilimsev, 03 - 18 yaş arası öğrencilere alanında uzman ve deneyimli atölye liderleriyle çalışmalar yapar.

Temel bilimler, astronomi, teknoloji ve paleontoloji alanlarında bilimsel yöntemlerle uygulamalı atölye çalışmaları yaparak, öğrencilerin bilim ve teknolojiye günlük hayatlarında yer açması, üretkenlik, yaratıcılık, merak, düşünme ve sonuç alma becerisini ortaya koyması, problem çözme ve mantıksal düşünme becerisi kazandırması amaçlanıyor.

Yazının devamı >

Kas19

Resimler yarışsın, oyuncaklar hayat bulsun!

Kategori: Görsel Sanatlar  |  Yorum: 0  |  19 Kasım 2018 - 13:01:28

Resimler yarışsın, oyuncaklar hayat bulsun!

11 Kasım - 25 Kasım tarihleri arasında IKEA, 5-12 yaş arası tüm çocukları dünya çapında beşinci kez düzenlenecek yumuşak oyuncak çizim yarışmasına katılmaya davet ediyor. 5-12 yaş arası bütün çocuklar hayallerindeki yumuşak oyuncağı çizerek yarışmaya katılabilirler. Yarışmayı kazanan 5 çizim gerçek yumuşak oyuncaklara dönüşerek tüm dünyadaki IKEA mağazalarında satışa sunulacaktır.

Yazının devamı >