Arşiv > Aralık 2014

Ara28

Çocuğunuza İstismardan Nasıl Korunacağını Öğretin

Kategori: Anne ve Baba
Günlüğü
  |  Yorum: 0  |  28 Aralık 2014 - 10:58:25

Çocuğunuza İstismardan Nasıl Korunacağını Öğretin

Çocuğunun cinsel istismara uğraması onun için olduğu kadar ailesi için de kâbus. Günümüzde çocuklarımızın hayatına giren akıllı cep telefonları ve sosyal medya ortamları onları daha korumasız kılabiliyor. Ancak çocuğa verilecek eğitimle ve alınacak önemler ile, bu riski en aza indirmek mümkün.   

Iowa Üniversitesi çocuk Koruma Program Direktörü Pediatrist Doç. Dr. Resmiye Oral, çocukların yüzde 70-80’inin tanıdığı biri tarafından istismar edildiğini belirtiyor. Dolasıyla anne-babaların sorumluluğu, “yabancılardan şeker alma”, “yabancılarla gitme” demekle bitmiyor. Genel vücut güvenliği eğitimi vermeleri de gerekiyor. Antalya’da düzenlenen 4’üncü Akdeniz Adli Bilimler Kongresi’ne katılan Doç. Dr. Oral ailere u önerilerde bulundu:

Yazının devamı >

Ara8

Yedigöller - Doğanın her rengi

Kategori: Günlük Geziler  |  Yorum: 0  |  8 Aralık 2014 - 11:41:06

Yedigöller - Doğanın her rengi

Yurdumuzun Batı Karadeniz Bölgesinde, oldukça engebeli bir yöre de bulunan Yedi göller Milli Parkı heyelanın oluşturduğu göller ile "Orman Denizi" ni andıran zengin bitki örtüsüne sahiptir. göllerde yaşayan alabalıklar ve bu değerlerin yarattığı rekreasyon kullanım potansiyeli ana kaynakları oluştururlar. 

Yazının devamı >

Ara8

Günübirlik Kartalkaya Gezisi

Kategori: Günlük Geziler  |  Yorum: 0  |  8 Aralık 2014 - 11:33:44

Günübirlik Kartalkaya Gezisi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. 

Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.

Kartalkaya Kayak Merkezinin kayılabilen alanı 1850 - 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır.Bölge yarı ılıman bir iklime sahip olup Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı - kuzeybatıdır.

Yazının devamı >

Ara1

Kamp Dünyası Kış Kampı

Kategori: Kış Kampları  |  Yorum: 0  |  1 Aralık 2014 - 11:21:06

Kamp Dünyası Kış Kampı

Kamp Dünyası, çocuklarımız ve gençlerimizin tatil dönemlerinde yorgunluklarını atmaları, tatillerini en iyi şekilde ve verimli geçirmeleri, öğrenmeleri ve eğlenmelerini amaçlayan yaz ve kış kamplarında, okul dışı eğitim alanında hizmet vermektedir.

Amaç, yorucu okul eğitiminin ardından onların unutulmaz bir tatil geçirmesidir. Yaz kampı, takım çalışmaları ve bireysel becerilerini meydana çıkaran eğitimsel ve gelişimsel boşlukları kapatabilecek programlardır. Paylaşmayı ve dostluk duygusunu geliştiren, araştırmacı, özgüveni gelişmiş, sahip olduğu değerlerin kıymetini bilen ve ellerindeki kaynakları en verimli şekilde kullanabilen bir birey olmasını sağlamaktır.

Yazının devamı >

Ara1

Geleceğin Yıldızları Kış Kampı

Kategori: Kış Kampları  |  Yorum: 0  |  1 Aralık 2014 - 11:10:31

Geleceğin Yıldızları Kış Kampı

1989 yılından bu yana, yalnızca 5-18 yaş arası gençlere yönelik okul dışı eğitim programları sunan ve Türkiye’deki kamplarında bugüne kadar dünyanın 67 farklı ülkesinden gençleri ağırlayan Geleceğin Yıldızları; hafta sonu spor okullarından basketbol, voleybol, futbol, uluslararası gençlik kamplarına, sömestr kayak ve snowboard kamplarından, İngilizce, sörf, film, yelken, liderlik kamplarına ve farklı ülkelerde düzenlenen yurt dışı programlarına kadar onlarca seçenekle, her yıl binlerce gencin yaşamlarına renk katan faaliyetler sürdürüyor.

Yazının devamı >