Arşiv > Şubat 2015

Şub28

Giacometti ile Stop Motion Animasyon Film Yapıyoruz

Kategori: Görsel Sanatlar  |  Yorum: 0  |  28 Şubat 2015 - 12:02:30

Giacometti ile Stop Motion Animasyon Film Yapıyoruz

Çocuklar sergide yer alan heykellerden esinlenerek kilden ince uzun karakterler yaratıyorlar, ardından bu karakterleri fotoğraflayarak animasyon haline getiriyorlar.

Yazının devamı >

Şub27

Hayatın günlük mutluluklarını yaşayın!

Kategori: Ev Hayatı   |  Yorum: 0  |  27 Şubat 2015 - 12:05:21

Hayatın günlük mutluluklarını yaşayın!

Bugün sabah çok güzel bir İstanbul gününe uyandım, hava pırıl pırıl, güneş tüm güzelliği ile ilk saatleri aydınlatmış ve mis gibi bir koku. Kızım ve oğlum uyanmış, üstlerini giymiş ve kahvaltı için hazır ve nazır. Sonra o çok bilindik bulutlar çöktü evimize, kahvaltı, köpeğe yemeğini verme ve terlik giymeme itirazları ile başlayan ve bir anda fırtınaya dönüşen bir sabah. Fırtınanın ortasında ise tüm bunlar yaşanmamış gibi oğlumun olaya bambaşka bir açıdan yaklaşıp espri yapması beni bu yazıyı yazmaya sevk etti. Bu gibi günlerde tüm enerjimin tükendiğini ve nerede yanlış yaptığımı sorgular buluveriyorum kendimi.

Yazının devamı >

Şub24

Günümüzde Ebeveynlik için 5 İp Uçu

Kategori: Ev Hayatı   |  Yorum: 0  |  24 Şubat 2015 - 15:19:35

Günümüzde Ebeveynlik için 5 İp Uçu

1. Bağlanın

İstikrarlı bir şekilde çocuğunuzun dünyasına bağlanın. Neler önemsiyorlar, arkadaşlık ilişkileri nasıl, beklentileri, korkuları, v.b. Onların her gün verdikleri kararları değerlendirirken varsayımlarda bulunmamalısınız. Emin olun onların yaşadığı dünya bizim büyüdüğümüz dünyadan çok farklı. Kendi çocukluğunuzu anımsarsanız benim demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

Yazının devamı >

Şub21

Çocuklarımız ile sohbet edebiliyor muyuz?

Kategori: Okul Hayatı   |  Yorum: 0  |  21 Şubat 2015 - 14:22:10

Çocuklarımız ile sohbet edebiliyor muyuz?

Günümüzde çocuk yetiştirmenin belki de en büyük yardımcımız onlar ile kurabildiğimiz güçlü iletişim. Doğan Cüceloğlu konu ile ilgili sohbet edebilme üzerine çok güzel bir yazı paylaşmış bende sizler ile paylaşmak istedim:

Akatlar’da yürüyordum; kadın beni tanıdı ve selamlaştıktan sonra, sorusunu sordu: “Oğlum dersleri tamamen bıraktı; ne söylesem hiç fayda etmiyor. Ya arkadaşlarıyla buluşuyor, ya telefonda mesajlaşıyor ya da bilgisayarın başında oyun oynuyor. Ne yapacağımı şaşırdım, Hocam ne yapalım?”

“Sohbet ediyor musunuz?”

“Valla, konuşuyorum, ama hiçbir faydası yok.”

“Kaç yaşında?”

“On yedi yaşında.”

“Mesela ne diyorsunuz?”

Yazının devamı >

Şub20

Çocuklarımızı Tacizden Nasıl Koruyabiliriz

Kategori: Çocuk Eğitimin ABC'si  |  Yorum: 1  |  20 Şubat 2015 - 12:40:53

Çocuklarımızı Tacizden Nasıl Koruyabiliriz

Türkiye gündemine bomba gibi düşen ve hepimizi yasa boğan Özgecan Aslan ın canice öldürülmesi ardından son günlerde sürekli çocuklarımı bu tarz bir felaket den nasıl koruyabileceğimi düşünüyorum. Daha önce de istismar ile ilgili bir yazı yayınlamıştım fakat farklı kaynaklardan araştırdığım bilgileri tekrar burada sizler ile paylaşmak istedim. Kesin vardığım sonuç ise Anne Baba olarak sürekli tetikte olmamız gerektiği ve bu konuda yaşına uygun bir üslupta çocuklarımıza sürekli eğitim vermemiz gerektiği.

Yazının devamı >

Şub5

6- 15 AY AİLE & BEBEK MÜZİK EĞİTİM PROGRAMI

Kategori: Müzik  |  Yorum: 0  |  5 Şubat 2015 - 12:27:07

6- 15 AY AİLE & BEBEK MÜZİK EĞİTİM PROGRAMI

ETİLER MÜZİK OKULU

En belirgin ve öne çıkan özelliği okulun kurucusu Ahu Kahraman Yıldırım‘ın öncelikle Konservatuvar Piyano Bölümü mezunu ve bir kız çocuğu annesi olması ve eşi Levent Yıldırım ile birlikte okullarını işletmeleridir. Kurum okuldan daha çok bir aile havasında ve butik hizmet vermektedir. Deneme dersi sırasında yapılan analiz doğrultusunda her çocuğun karakterine, kişiliğine uygun öğretmen ve öğretim sistemi belirlenir. Kişiye özel bir çalışma metodu geliştirilir.

Yazının devamı >

Şub3

Anne & Çocuk İngiltere de Yaz Okulu

Kategori: Yurtdışı Eğitim  |  Yorum: 0  |  3 Şubat 2015 - 13:42:10

Anne & Çocuk İngiltere de Yaz Okulu

14 yıllık bir geçmişi olan eğitimAL anne ve çocuklarına özel tasarlamış olduğu yaz okulu programları ile bir ilke daha imza atmaktadır. Böylece hem anne hem çocuğu dil eğitimi alırken birlikte İngiltere’yi gezme ve keşfetme şansına da sahip olmaktadır. Annelerin gözü arkada kalmayacak, çocuğu ve kendisi dil eğitimi alacak, ayrıca bir arada unutulmaz bir deneyim yaşama şansını elde edecektir.

Yazının devamı >

Şub3

Spor yapan çocuklar okulda daha başarılı

Kategori: Spor  |  Yorum: 0  |  3 Şubat 2015 - 13:19:21

Spor yapan çocuklar okulda daha başarılı

Sporun insan yaşamındaki önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Bilgisayarın ve televizyonun yaşantımıza girmesi ile ne yazık ki en değerli varlıklarımız olan çocuklar spordan uzak, hareketsiz bir yaşam tarzını benimseme eğilimindedirler. Sporun önemini ve gerekliliğini çocuklarımıza aşılayabilirsek onlara daha sağlıklı bir geleceğin de kapılarını aralamış oluruz.

Spor büyüyen çocuğun fiziksel gelişiminin yanında psikolojik, sosyal yönden gelişimine de katkıda bulunur. Bireysel sporlar özgüvenin, kendi sorumluluğunu alma yetisininin gelişimine katkıda bulunurken takım sporları paylaşmayı, yardımlaşmayı, takım halinde hareket ederken bireysel hırsların takımın önüne geçmesini kontrol etmeyi geliştirir. Spor yapan bir çocuk zamanını doğru kullanmayı öğrendiğinden okul başarısı da beraberinde gelir.

Yazının devamı >