Arşiv > Şubat 2016

Şub26
Çocuğunuzun yetişkinliğe geçişini en iyi şekilde atlatmak için bazı ip uçları

Günümüzde sorumluluk alan, bağımsız ve duyarlı bir genç yetiştirmek hiç de kolay bir görev değil.

Gençlik dönemi hem ergenler hem de ebeveynler için zorlu bir dönem. Fakat ergeninizin bu dönemi en iyi şekilde geçirmesi ve sorumlu davranışlar sergilemesi için çok sayıda yöntem var. Bu yöntemleri kullanarak ergen yetiştirmenin güçlüklerini atlatabilirsiniz.

Sevginizi gösterin

Sağlıklı egenler yetiştirmek için en önemli yöntemlerden biri olumlu ilgi. Onlara değer verdiğinizi birlikte çok zaman geçirerek gösterin. Konuştukları zaman onları dikkatle dinleyin ve onların duygularına saygı gösterin. Sürekli onu azarlayıp hiçbir zaman takdir edici konuşmalar yapmamak onların oldukça motivasyonunu ve moralini bozar. Her ergeninizi düzelttiğiniz veya disipline ettiğiniz zaman en az iki kez başka bir konuda iltifat veya takdir edin.    

Bazen ergeniniz sizin ile iletişim kurmak istemeyebilir ve içine kapanır ama siz yine de denemeye devam edin. Örneğin yemeklerinizi düzenli bir şekilde masanın etrafında hep birlikte yemek önemli. Hatta bazı günler onun ile birlikte yemeği hazırlayın. Ergeniniz ile iletişime geçmekte zorlandığınız günlerde en azından aynı alanda farklı şeyler yapmaya gayret edin. Aynı ortamda bulunmak bir sohbet konusunun açılma olasılığını taşır. 

Baskıyı en aza indirin

Onun yaşındayken olduğunuz gibi olması için ergeninize baskı yapmayın. Ona kendi giyim ve saç tarzını bulması için alan bırakın. Ergenler için biraz isyancı veya sizden farklı tarzlar benimsemeleri çok doğal.

Eğer dövme gibi kalıcı izler taşıyan girişimlerde bulunursa konu ile ilgili olası enfeksiyonlar, alerjiler, ve hepatit B ve C gibi sağlık risklerini ona anlatın.

Kendini ifade etmesine izin verirken halen onu olması istediğiniz sorumlu ve duyarlı genç olarak yetiştirebilirsiniz.

Yazının devamı >

Şub20

Slava's Snoshow

Kategori: Özel Etkinlikler  |  Yorum: 0  |  20 Şubat 2016 - 08:19:53

Slava's Snoshow

70’li yıllarda kültürel bir ikon haline gelen efsanevi palyaço Slava Polunin, günümüzde halen popülerliğini korumaktadır. O günden bu yana, tiyatro ve sokak gösterileri için sayısız prodüksiyona imza atmış, en yenilikçi sokak tiyatrolarını biraraya toplamıştır.

Peri masallarına inanın, hayal gücünün ucu bucağı olmadığına tanıklık edin. İkisini birden aynı anda yapmak için ise; 24 Şubat'ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek Slava's Snowshow'u izleyin. 

Yazının devamı >

Şub19

Türkiye'nin ilk eğlenerek öğrenme merkezi! THE ZONE MASLAK

Kategori: Özel Etkinlikler  |  Yorum: 0  |  19 Şubat 2016 - 15:38:20

Türkiye'nin ilk eğlenerek öğrenme merkezi! THE ZONE MASLAK

IEG Eğlence ve Kültür Merkezi,The Zone Maslak Uniq Maslak’ta!
 

Çocuklar Türkiye’nin ilk eğlenerek öğrenme merkezinde, kültür, sanat, bilim, teknoloji, spor alanında kendilerini geliştirme ve enerjilerini keşfetme fırsatı bulacaklar! 

Sergi ile keşfedecek, oditoryumda öğrenecek, atölyelerde yeteneklerini geliştirecek ve trambolin parkında zıplayacaklar! 

Yazının devamı >

Şub16

Blog açmak mı açmamak mi?

Kategori: Online Hayat   |  Yorum: 0  |  16 Şubat 2016 - 10:47:42

Blog açmak mı açmamak mi?

Anne baba olmanın doğal sonuçlarından biri hayatımıza giren o minik varlık hakkında sürekli paylaşımda bulunma isteği. Yeni doğan ile evde kalan ebeveynler için ise bir blog açmak ve günlük kıvamında hayatı paylaşmak çok keyif verebiliyor. Uzakta olan eş dost ve aile fertleri miniğin gelişimi ile bilgi sahibi olurken diğer ebeveynler de maceralarında yalnız olmadıkların görüyor. 

Yazının devamı >

Şub15

Çocuklar da birer 'Birey'

Kategori: Ev Hayatı   |  Yorum: 0  |  15 Şubat 2016 - 11:57:46

Çocuklar da birer 'Birey'

“Tavuğunu yemek istemiyor musun?”
“Hayır.”
“Ama yemek zorundasın –sağlıklı büyümek için beslenmen gerekiyor.

Sizin de çocuklarınız ile benzer konuşmalarınız oldu mu? Benim çok sık oluyor. Yorucu bir günün sonunda ağzımızdan bir anda çıkıveriyor. Ve ya uzun ve sorunlu bir haftanın ardından çocuklarımın ağzına silah zoru ile tıktığım yemekler. Hatta kendilerini iyi hissetmediklerinde bile midelerine biraz besin aktarma isteğimi durduramamışımdır. 

Yazının devamı >

Şub15

Giorgio de Chirico

Kategori: Sergiler  |  Yorum: 0  |  15 Şubat 2016 - 10:47:53

Giorgio de Chirico

Pera Müzesi, 20. yüzyılın en sıra dışı sanatçılarından biri, metafizik sanatının öncüsü Giorgio de Chirico’yu ağırlıyor.

Yazının devamı >

Şub14

KARBONAT! Muhteşem Doğa Dostu Ev Yardımcınız

Kategori: Doğal Hayat   |  Yorum: 0  |  14 Şubat 2016 - 13:06:59

KARBONAT! Muhteşem Doğa Dostu Ev Yardımcınız

Doğal Temizlik ürünleri yüksek maliyetlerine değer mi?

Market ziyaretlerim sırasında kendimi sürekli doğal başlıklı genel temizleyicileri incelerken buluyorum. Ürün açıklamalarını okuyup aradaki fiyat farkını gerektirecek ip uçları bulmaya çalışıyordum. Hangisi gerçekten işe yarıyor? Hangisinin kokusu güzel? Aromaterapi olabilir mi evlerimizde? Hangi ürünlerin eski ürünlerden tek farkı üzerine pazarlama departmanı tarafından basitçe doğa dostu etiketi yapıştırılmıştı?

Bir süre sonra tüm bu çabalara gerek olmadığını fark ettim, herhangi bir etikete maalesef artık günümüzde güvenmek çok zorlaştı. Fazlasıyla bilgi kirliliği yaşıyoruz.   

Yazının devamı >

Şub10

Evinize sokmamanız gereken bazı ürünler

Kategori: Doğal Hayat   |  Yorum: 0  |  10 Şubat 2016 - 14:26:30

Evinize sokmamanız gereken bazı ürünler

Dünyayı kurtarmak adına minik adımlar büyük farklar yaratabilir. Eğer sizde doğal hayata dönmek istiyorsanız aşağıda sıralanan kullanmamanız önerilen ürünlere göz atın.

Bu ürünlerin bazıları sadece dünya için değil aynı zamanda ailemiz için zararlı! Burada listelenmiş ürünlere bazı alternatifler de sunuluyor geçişi kolaylaştırmak adına. 

Yazının devamı >