Arşiv > Nisan 2014

Nis25

Yabancı dil öğrenmenin önemi

Kategori: Dil Okulları  |  Yorum: 0  |  25 Nisan 2014 - 15:08:57

Yabancı dil öğrenmenin önemi

“Bir lisan bir insan”. Dünya değişiyor ve globalleşen ekonomide artık eskisi gibi sınırlar kalmadı, hele de internet sonrası iş yapış şekilleri tamamen değişti. Bu yeni yüzyılda sadece bilgi birikimi ve deneyim yeterli olmuyor, aynı zamanda iyi bir yabancı dil bilmekte zorunluluklardan biri haline geldi. Sıkça sorulan sorular ise hangi yabancı dil daha geçerli, ne kadar ve nasıl öğrenilmeli. Bunların arasında en kesin olarak verilebilinecek cevap ise mutlaka ilk yabancı dil olarak İngilizcenin öğrenilmesi gerektiği. İnternet üzerindeki web sayfalarının %80’inden fazlasının içeriğinin İngilizce olması zaten hepimize bir ipucu veriyor. Eğer İngilizcesi var ve çocuğum için ikinci dile karar veremedim diyorsanız ilerde yapacağı meslek seçimi yol gösterici olabilir.

Yazının devamı >

Nis13

Aile tatilleri

Kategori: Aile Gezileri  |  Yorum: 0  |  13 Nisan 2014 - 09:55:31

Aile tatilleri

Ben ailece tatile gitmenin önemine çok inanıyorum, gittiğiniz yerin çok lüks veya uzakta olması da gerekmiyor. Çocuklarımız için bütün gün egzotik bir kumsalda yatmak yerine basit bir kamp tatili çok daha eğlenceli, macera dolu ve akılda kalıcı olabiliyor. Çünkü gittiğiniz yer her nerde olursa olsun - ailece tatilin getirdikleri: ?

Ailece dinlenmek için bir fırsat sağlar. Kabul edelim günlük hayat çok yorucu ve stresli. İş, okul, faaliyetler, doktor randevuları, faturalar ve sahip olduğumuz diğer tüm sorumluluklar arasında hepimiz aşırı yüklenmiş durumdayız.

Yazının devamı >