Arşiv > Nisan 2015

Nis24

Özgüvenli Çocuk Yetiştirmek

Kategori: Çocuk Eğitimin ABC'si  |  Yorum: 0  |  24 Nisan 2015 - 15:49:05

Özgüvenli Çocuk Yetiştirmek

Şartsız sevgi göstermek - Anne babanın en önemli etkileme aracı, çocuklarıyla olan ilişkisidir. Çocuğa değer veren bir ilişki, doğal olarak onun özgüvenini artırır. Koşullu sevgi çocuklarda korkular, bağımlılıklar ve özgüven sorunları doğuruyor.

  • Çocuklarınızı yaptıkları şeyler yüzünden değil, kendileri oldukları için sevin.
  • Kişi ve davranışı birbirinden farklıdır. Bir çocuğun kişiliğini onun davranışıyla karıştırmayın.
  • Kıyaslamak reddetmektir. 

Yazının devamı >

Nis15

Kelebek Çiftliğinde Farklı Bir Deneyim!!!

Kategori: Özel Etkinlikler  |  Yorum: 0  |  15 Nisan 2015 - 14:31:13

Kelebek Çiftliğinde Farklı Bir Deneyim!!!

Dünyadaki yaşamın dengesinde önemli rol oynayan kelebekleri tanımak ve yaşam döngülerini öğrenmek için büyük bir fırsat sunan kelebek çiftliği, çocuklarda kayda değer  bir farkındalık yaratacaktır.

Tropikal yağmur ormanlarının sıcaklık ve nemine sahip serada kendilerini dünyanın farklı bir yerinde hissedecekler.

Ekolojik dengede her canlının önemini kavrayacak, doğal dengenin bozulmasıyla canlı türlerinin nasıl olumsuz etkilendiklerini öğrenecekler.

Çiftlikteki açık alanlarda güvenli bir şekilde oynayıp çeşitli etkinliklere katılabilecekler.

Yazının devamı >

Nis15

Çocukların sevgilisi 'Madagascar Live' ilk kez Türkiye'de!

Kategori: Özel Etkinlikler  |  Yorum: 0  |  15 Nisan 2015 - 13:13:17

Çocukların sevgilisi 'Madagascar Live' ilk kez Türkiye'de!

Tüm zamanların en sevilen maceralarından Madagascar'ın canlı sahne şovu Madagascar Live, ilk kez Türkiye'ye geliyor. Kahkaha dolu eğlencenin sevilen kahramanları bu kez canlı tiyatro gösterisiyle çocuklarla buluşuyor. 

New York Hayvanat Bahçesi'nden kaçış hikayesiyle tüm çocukların sevgilisi haline gelen Madagascar macerasının sevimli kahramanları, canlı sahne oyunu "Madagascar Live" ile ilk kez Türkiye’ye geliyor. Bugüne kadar birçok Avrupa ülkesinde sahnelenen ve milyonlarca çocuğu büyüleyen şov, IEG Türkiye (İstanbul Entertaintment Group), Stage Entertainment ve Dreamworks işbirliği ile Türkiye’deki çocuklarla tanışmaya hazırlanıyor.  

Yazının devamı >

Nis15

Kuzular Firarda 16 Nisan da vizyona giriyor

Kategori: Sinema  |  Yorum: 0  |  15 Nisan 2015 - 13:01:00

Kuzular Firarda 16 Nisan da vizyona giriyor

Çiftlikteki işlerden bunalan koyun Shaun ve kuzu arkadaşlarının hayallerini bir gün tatile çıkma ihtimalleri süsler. Nihayet o gün geldiğinde planları devreye girer ve hem çiftlik sahibini hem de çiftliğin köpeğini atlatarak firar ederler. Çiftçi uyuyakalınca karavanı kendiliğinden şehre gidip ortadan kaybolur. Kuzular sahipsizkalmıştır ve köpek dostlarıyla işbirliği yapıp sahiplerini bulmak için şehre giderler. Sırf biraz eğlenmek için atıldıkları bu macera beklediklerinden çok daha maceralı bir deneyime dönüşecektir.
Animasyon aleminin sağlam kalemlerinden biri olan Mark Burton ve arenanın taze şövalyeleri arasına adını yazdıran Richard Starzack ikilisinin ilk yönetmenlik denemesi olan film, kent hayatına adapte olmaya çalışan pısırık ve utangaç koyun Shaun'un absürt maceralarını perdeye taşıyor.
 

Yazının devamı >

Nis9

Aile Boyu Macera!!!

Kategori: Bu ay yapılacak eğlenceli etkinlikler  |  Yorum: 0  |  9 Nisan 2015 - 12:42:58

Aile Boyu Macera!!!

Ailece bu ay eğlenceli bir macera yaşamaya ne dersiniz? Hepimizin bu günlerde çocuklarımızı sanal ortamlardan kurtarmak adına faaliyet arayışı içinde olduğumuzu düşünürsek bu çok güzel bir fırsat. Senin Maceran, Türkiye'nin ilk ve tek gerçek zamanlı ajan oyunu. Oyunun birinci seviyesi olan "Ofis" isimli bölümde ipuçlarını buluyorsunuz, oyunu çözüyorsunuz, odalardan geçiyor, bombanın izini sürüp onu bulunca etkisiz hale getiriyorsunuz. Son olarak da gizli evrağı alıp kaçıyorsunuz. 

Yazının devamı >

Nis9

Rahmi Koç Müzesi 20. Yıl Özel Sergisi

Kategori: Sergiler  |  Yorum: 0  |  9 Nisan 2015 - 12:24:42

Rahmi Koç Müzesi 20. Yıl Özel Sergisi

2014 yılında 20’inci yılını kutlayan Rahmi M. Koç Müzesi, tarihte oyuncak, koleksiyon objesi, hobi malzemesi, vitrin süsü olarak kabul edilmiş bebek evlerinden oluşan Hayallerle Dolu Küçük Evler Sergisi’ni 28 Kasım 2014 – 16 Haziran 2015 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşturuyor.

Yazının devamı >

Nis9

Kibritçi Kız Müzikali

Kategori: Konser  |  Yorum: 0  |  9 Nisan 2015 - 12:09:16

Kibritçi Kız Müzikali

Kibritçi Kız Müzikali ile çocuklar mutluluğu yeniden keşfediyor!

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında etkinlik gösteren Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından "bir sosyal sorumluluk projesi olarak" sahnelenen, Prof. Dr. Hasan Erkek'in, Andersen'in Kibritçi Kız masalından yola çıkarak yazıp yönettiği Kibritçi Kız Müzikali, sokak çocukları için farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 5 yaş ve üzeri seyircilere, sanat duyarlılığı da kazandırması beklenen müzikal, modern ve post-modern estetik anlayışıyla sahneleniyor. 

Yazının devamı >

Nis4
Genç İstanbul Modern, Çocukları ve Aileleri Sıra Dışı Bir Bahçeyi Keşfe Çağırıyor

“PLASTİK BAHÇE”

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Paris’teki Centre Pompidou işbirliği ve Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla on yedincisini gerçekleştirdiği Genç İstanbul Modern etkinliklerini 1 Nisan – 21 Haziran 2015 tarihleri arasında Plastik Bahçe ile sürdürüyor.

6-12 yaş grubundaki çocuk ve ailelerine yönelik düzenlenen program, çağdaş sanatçı Christophe Dalecki’nin çocuklara özel hazırladığı sanatsal bir yerleştirme alanı. Bu yerleştirme alanında çocuklar, sanatçının yapıtına dokunabiliyor, bu yapıtı oluşturan nesneleri inceleyerek değiştirebiliyor, yeni düzenlemeler yaparak mekânla ilişkili hayali anlatılar yaratabiliyorlar. Çocukların sanat eserini oluşturan nesnelerle birebir çalışarak, yaratıcılıklarını geliştirmelerine olanak sunan program üç adımda gerçekleştiriliyor.

Yazının devamı >