Arşiv > Nisan 2018

Nis13

Oksijen ve Adrenalin Deposu Forestanbul!!!

Kategori: Bu ay yapılacak eğlenceli etkinlikler  |  Yorum: 0  |  13 Nisan 2018 - 11:18:14

Oksijen ve Adrenalin Deposu Forestanbul!!!

İlkbahar aylarında güneşin ilk parlak ve sıcak ışıkları ile birlikte içimiz içimize sığmamaya başlar ve kendimizi dışarlara atmak isteriz. Çocuklarımız ile temiz havada macera dolu bir gün geçirmek için Forestanbul harika bir yer.

 

Yazının devamı >

Nis6

Ergenlik Günlerinde Güç Savaşları

Kategori: Anne ve Baba
Günlüğü
  |  Yorum: 0  |  6 Nisan 2018 - 15:35:21

Ergenlik Günlerinde Güç Savaşları

Başlangıç

Ergenlik çağındaki çocuğunuz kontrolden mı çıktı? Nereye gittiğini söylemiyor mu? Gece eve gelmiyor mu? Okulu asıyor, size kırıcı ve saygı sınırını aşan cevaplar mı veriyor? Kendinizi çaresiz ve köşeye sıkışmış mı hissediyorsunuz? 

Günümüzde boşanmaların yoğun yaşandığı toplumumuzda özellikle bu gibi ergenlik krizleri daha sık yaşanıyor. Belki yeni bir hayat arkadaşınız var ve tekrar evlendiniz. Yeni eşinizin de belki bir önceki evliliğinden çocukları var. Yani aile dinamikleriniz biraz daha karmaşık. En iyi boşanmadan bile maalesef en çok zararı çocuklarımız alıyor, bu izler ise özellikle ergenlik çağında daha yoğun bir şekilde kendini belli ediyor. Küçük yaşta anne baba ayrılığı yaşayan çocuğunuzun kırılmış duyguları bu dönem isyankar bir şekilde ortaya çıkabiliyor. 

Yazının devamı >