Arşiv > Mayıs 2014

May15

Hobilerin çocuk gelişiminde önemi

Kategori: Çocuğumun
Hobileri Olsun
istiyorum
  |  Yorum: 0  |  15 Mayıs 2014 - 16:32:26

Hobilerin çocuk gelişiminde önemi

Çocuklarımızın hayatında hobilerin önemi kesinlikle yadsınamaz. Hobiler sayesinde yaratıcı ve kendine yeter bir anlamda hedefi olan kişilikler oluşuyor. Bir zamanlar çocukların fiziksel ve zihinsel tek aktiviteleri hobileri ve kapının önünde oynadıkları oyunlardı. Oysa ki günümüzde çocukluğunu ekran karşısında oyunlar oynayarak, film izleyerek, ve Internet de sörf yaparak harcayan bir nesil görüyoruz. Şüphesiz Internet inanılmaz zengin bir bilgi kaynağı, fakat ne yazık ki bu dünyada sunulan tüm bilgiler ve içerikler çocuklarımızın yararına değil. Bu tür olumsuz etkilerden uzak tutabilmek adına onları birincisi güvenlik ayarlarını düzgün yapmalıyız, ikincisi ise bu ortamlarda daha az zaman geçirmelerini sağlamalıyız. Bunun da en sağlıklı ve basit yolu onlara sevdikleri bir hobi kazanmalarında destek olmak.

Yazının devamı >

May13

Anne-Babalarla Yaz Atölyesi

Kategori: Yaz Okulları  |  Yorum: 0  |  13 Mayıs 2014 - 15:09:07

Anne-Babalarla Yaz Atölyesi

Önümüz Yaz!!! Her yıl olduğu gibi çoluk çocuk okullar tatil olduktan sonra bu dönemi en iyi şekilde nasıl geçirir sorusu gündemi işgal etmiş durumda.

Bu yıl bir değişiklik yapıp çocukları muhtelif kamp ve kurslara yazdırmadan önce kendimizi yazdırabiliriz.

Ev Atölyesi günlük yaşamınızda çocuğunuzla yaşadığınız problemleri çözebilmeniz için etkili, pratik ve uygulanabilir öneriler üzerinde duracağı bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Yazının devamı >