Arşiv > Mayıs 2015

May22

Akbank Mini Mozaik Atölyesi

Kategori: Görsel Sanatlar  |  Yorum: 0  |  22 Mayıs 2015 - 16:29:53

Akbank Mini Mozaik Atölyesi

Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği Akbank Sanat'ta çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat'ta sizleri bekliyor!

 

Yazının devamı >

May4

Çiçeğim Solmasın Çocuk Tiyatrosu

Kategori: Tiyatro  |  Yorum: 0  |  4 Mayıs 2015 - 13:17:12

Çiçeğim Solmasın Çocuk Tiyatrosu

İnsanlar bilinçsizce davranıp doğanın dengesini bozduğundan beri ne çok fazla açan çiçek ne de baharı müjdeleyen kuşların cıvıltısı kaldı. Bu oyun çocukların eskisi gibi sokakta oynamadığı, arkadaşlık kurmakta zorlandığı zamanlarda, başkasına iyilik yapmanın mutluluğunu hatırlatmak istiyor. Haydi, siz de bir çiçek dikin bu hayata...

Yazının devamı >

May4

Anneler günü yaklaşırken farklı bir anne çocuk deneyimi

Kategori: Diğer  |  Yorum: 0  |  4 Mayıs 2015 - 13:06:26

Anneler günü yaklaşırken farklı bir anne çocuk deneyimi

Anneler gününe özel USLA Lezzet Akademisi minik eller için bir "Pizza Yapımı" çalışma atölyesi hazırladı. Profesyonel şefler eşliğinde mutfağa girecek minik şef adayları anneler günü arifesinde anneleri ile dolu dolu keyifli zaman geçirecek.

Yazının devamı >

May4

Linol Baskı Atölyesi

Kategori: Görsel Sanatlar  |  Yorum: 0  |  4 Mayıs 2015 - 12:52:19

Linol Baskı Atölyesi

Akbank çocuk atölyelerine bir tane daha ekledi- Linol Baskı Atölyesi!

Eğitim yılının son günlerine geldiğimiz bu dönem mümkün olduğu kadar bu tarz sanatsal faaliyetler ile onların birazcık olsun yorgun zihinlerini boşaltmaları için güzel bir fırsat. Özellikle TEOG sınavı ile hayatlarının ilk ciddi sınavını veren 8. sınıf öğrencilerine - ki benim de kızım sınav zedelerden- farklı bir atölye çalışması.

Yazının devamı >

May4

Çocuklar için Yaratıcı Dans Dersleri

Kategori: Bale ve Dans  |  Yorum: 0  |  4 Mayıs 2015 - 12:46:30

Çocuklar için Yaratıcı Dans Dersleri

4-6, 7-9 ve 10-12 yaş arası çocuklarla yapılan dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar; herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel-kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlamaktadır.

Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim.

Yazının devamı >

May4

Aile Ağcı Tiyatrosu

Kategori: Tiyatro  |  Yorum: 0  |  4 Mayıs 2015 - 12:36:28

Aile Ağcı Tiyatrosu

Akbank Sanat oyun yazma atölyelerine katılan çocukların yazdıklarından ve Jonathan Lloyd'un bir öyküsünden derlenmesi  çocukların ilgisini çekebilir. Kendi yaşıtlarının yazdığı bir eseri izlemek farklı bir deneyim katacaktır.

Oyunumuzun kahramanı Penny'nin ailesinde herkes bir şey için para ister. Kendisi bütün cep harçlığını, en sevdiği çizgi romanın ilk baskısını almak için biriktirir. Küçük kardeşi Luke oyuncaklarından bıkmıştır ve yeni bir oyuncak alacak parası kalmamıştır. Penny'nin annesi ise pahalı parfümler ve yeni elbiseler almaya bayılmaktadır. Evin her tarafı, en son çıkan elektronik eşyalarla doludur.Beraber oldukları boş zamanlarında, birlikte vakit geçirmek yerine hep bunlarla oynamaktadırlar.

Ancak babaları işini kaybedince herşey değişmeye başlar. Penny ve ailesi paranın neleri alıp alamayacağını anlayıp, birbirlerinin gerçek değerini hatırlarlar. 

Yazının devamı >

May4

Akbank Yaratıcı Drama Atölyesi

Kategori: Tiyatro  |  Yorum: 0  |  4 Mayıs 2015 - 12:23:14

Akbank Yaratıcı Drama Atölyesi

Drama atölyesi özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri kuvvetlendirici programı ile çocuklara hayata çok daha hazır bireyler olma yolunda destek veriyor. Hayatın farklı renklerini erken yaşlarda keşfetmek istiyorsanız, haydi sahneye!

Yazının devamı >