Arşiv > Eylül 2013

Eyl26

Ödevlere yardım ama nasıl?

Kategori: Okul Rehberi - Yuva, Ana okul, İlkokul ve Lise  |  Yorum: 0  |  26 Eylül 2013 - 15:51:19

Ödevlere yardım ama nasıl?

   Ödevlere Yardımcı Olmak İçin Bazı İpuçları!

Çocuklar televizyon seyretmek veya bilgisayarda oyun oynamak varken ödev yapmaya pek yanaşmazlar. Fakat sizlerinde bildiği gibi ev ödevlerinin amacı çocuğunuzun okulda öğrendiklerini pekiştirmesi ve öğrenme sürecini okul kapılarının dışına taşımasıdır. Düzenli ödev yapma alışkanlığı edinen çocukların ilerki eğitim yıllarında daha başarılı olduğu bilinmektedir. Bu noktada ebeveynler olarak sizin rolünüz oldukça büyük ve siz de bunun farkındasınız. O zaman gelin bu konuda da mecvut ipuçlarına göz atalım.

Yazının devamı >

Eyl26

Çocuğumuz Yuvaya Başlıyor

Kategori: Okul Hayatı   |  Yorum: 0  |  26 Eylül 2013 - 15:44:11

Çocuğumuz Yuvaya Başlıyor

Çocuğumuzun üçüncü yaş günü civarında çoğu ailelerde yuvaya başlama konusu gündeme geliyor. Hem çocuğun hem de anne babanın hayatında bu önemli yeni bir dönemin başlangıcı oluyor. Çocuklarımız hayatında ilk kez gün içinde biz ebeveynlerinden ayrılıp, evin dışında uzun saatler geçirip, öğretmene alışıp, grubun bir bireyi olmak zorunda kalıyor. Yuva başlangıcın aile için olumlu bir deneyim olması için gereken en önemli şeylerden biri özenli bir alıştırma devresi. Bu sayede çocuğumuzun güven oluşturmasına fırsat tanınmış olunuyor. Bunun için örneğin anne baba ve çocuğun bir süre (her çocuğun kendi zamanlaması vardır) öğleden sonraları yuvayı birlikte ziyaret etmelerine fırsat verilmelidir.

Yazının devamı >

Eyl26

Sürücü İpuçları

Kategori: Doğal Hayat   |  Yorum: 0  |  26 Eylül 2013 - 15:23:01

Sürücü İpuçları

Daha yeşil bir dünya için sürücü ipuçları  

Yüksek benzin fiyatlarından daha az etkilenmek için aşağıda yakıt tüketimini düşürmek için bazı ipuçları var. Bu sayede aynı zamanda çocuklarımıza daha yeşil bir gelecek de bırakabiliriz.

İp Uçları    

1. Arabanızın hava filtrelerini her üç yağ değişiminde mutlaka değiştirin.

2. 3000 km ile 5000 km arasında yağınızı değiştirin.

3. Lastiklerinizin havasının düzgün olmasına dikkat edin. Yetersiz veya fazla lastik basıncı ile arabanızı sürmek el freni çekik gitmek gibi bir şey.

4. Düz vites kullanmaya özen gösterin, otomatik vitesli arabalar ortalamada %10 daha fazla yakıt tüketiyorlar.

Yazının devamı >