Online Hayat

Şub16

Blog açmak mı açmamak mi?

 |  Kategori: Online Hayat   |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Anne baba olmanın doğal sonuçlarından biri hayatımıza giren o minik varlık hakkında sürekli paylaşımda bulunma isteği. Yeni doğan ile evde kalan ebeveynler için ise bir blog açmak ve günlük kıvamında hayatı paylaşmak çok keyif verebiliyor. Uzakta olan eş dost ve aile fertleri miniğin gelişimi ile bilgi sahibi olurken diğer ebeveynler de maceralarında yalnız olmadıkların görüyor. 

İlk başta kendi bloğunuzu açma düşüncesi biraz rahatsız edebilir sizi. Sürekli yazmanız ve tüm dünyayı ilgilendiren konular sunmanız gerekiyor gibi baskılar hissedebilirsiniz. Tanıdığınız ve tanımadığınız insanların sizin yazdıklarınızı okuması da garibinize gidebilir.

Bu aslında tamamen size kalmış, bir blog istediğiniz kadar basit veya geniş kapsamlı olabilir. Çok çeşitli seçenekleriniz var, sadece yazıdan oluşan, resim hatta video içeren ve takipçilerin yorum yapabildikleri bir blog bunlardan bazıları. İsterseniz yazılarınız herkese açık olabilir veya sadece abone olup tarafınızdan onaylanan kişiler sizi takip eder.

Blog dünyası devasa ve milyonlarca insanı ve konuyu kapsıyor. Her geçen gün daha çok ebeveyn çocuk ile ilgili blog açıyor. Çocuklarınız ile ilgili o sevimli hikayeleri anlatmak için harika bir platform ve diğer ebeveynlerin de kendi benzer deneyimleri ile ilgili paylaşımda bulunabileceği bir ortam. Günümüzde çocuk yetiştirmek zorlu bir mücadele ve bu mücadele yalnız olmadığımızı bilmek güzel bir duygu.

Yaygın Blog Websiteleri:
www.blogger.com
www.wordpress.com
 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için