Günlük Geziler

Mar1

Cam Ocağı'nda Hafta Sonu Atölyeleri

 |  Kategori: Günlük Geziler  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Hafta sonları eğlenmek, eğlenirken öğrenmek, yaratıcılıklarının farklı yanlarını ortaya çıkarmak için çocuklara tanınacak harika bir fırsat.
Cam Ocağı artık hafta sonu atölyeleri ile çocuklara kendilerini geliştirme fırsatı yaratıyor. Cam üfleme, füzyon ve boncuk yapımından oluşan atölyeler, kek ve sıcak çikolata molası ile toplam 3 saati buluyor. Çocuklara eğlenceli ve heyecanlı bir gün geçirterek yepyeni bir keyif ve farklı bir deneyim yaşatmak için bu fırsatı değerlendirin!

Ayrıca yemek molası vermek isterseniz derenin karşı   kıyısında arabayla 15 dakika uzaklıktaki “Göllü Binicilik Tesisi” veya “Polonezköy”e   gidebilirsiniz. Ya da yanınızda yiyecek, termosta çay getirebilir; Riva Deresi’nin kıyısında piknik yapabilirsiniz.

Alevle çalışma: Renkli cam çubuklar, masa üstü ocak alevinde (salumo) eritilip bazen çelik tellere, bazen diğer cam çubuklara sarılarak, eklenerek camdan yepyeni şekillere dönüşüyorlar. Bu yöntemle boncuklar, figürler ve çeşitli objeler yaratılıyor.

Cam Üfleme: Pipo adı verilen çelik çubuklar ile akıcı halde fırından alınan sıcak cam üflendikten sonra ısıya dayanıklı çeşitli aletler yardımıyla çekilip, uzatılıp, kesilip, şekillendiriliyor. Küçüklü büyüklü, farklı bezeme ve renklerde bir çok forma dönüştürülebiliyor. Bal kıvamında bir camla uğraşabildiğinizi fark edince duyduğunuz haz, aldığı şekilden çok daha tatmin edici olabiliyor.

Cam Füzyon: İki veya daha fazla cam parçası istenilen kompozisyonda yerleştirildikten sonra, füzyon fırınları içerisinde, sıcaklık yardımıyla tek bir cam parçaya dönüştürülüyor. Isı yardımıyla istenirse düz istenirse rölyefli olacak şekilde panolar, tablolar, vazolar, heykeller, yaratıcılığınıza bağlı olarak sınır tanımaksızın şekilleniyor.  

Atölyeye katılmak için sıcak cam ile ilgili tecrübe gerekmiyor, camın nasıl form değiştirdiğini ve nefesinizle nasıl şekilden şekle girdiğini deneyimlemek, hafta sonlarını değerlendirmenin çok özel bir yolu olacak.

Not : Atölyelere katılım için rezervasyon isteniyor.

Nerede : Cam Ocağı Vakfı
               Köyiçi Caddesi 72/A Öğümce
               Beykoz – İstanbul
Telefon : 0 (0216) 433 36 93
Web : Çocuk Atölyesi
Ne Zaman : Her Cumartesi – Pazar
Süre : Yaklaşık 3 saat
Yaş : Atölye çalışmaları +4 yaşa uygun. İzlemek için yaş sınırı bulunmamakta.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için