Evde Aktiviteler

Mar26

Çocuğumuz rahatlasın ve konsantrasyonu artsın!!!

 |  Kategori: Evde Aktiviteler  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Günümüzün çocukları muhtelif koşturmaların arasında boğulup gidiyor. Her geçen gün dikkat dağınıklığı sorunu veba gibi yayılıyor. Proje çocukları çağında nefes almaları nerdeyse imkansız gibi- okul maratonları- lise & üniversite giriş sınavları- yüzme, bale, basket, futbol, v.b. kursları. Onlara çağımızın uyarılanlarından biraz uzaklaştırmak ve dikkatlerini daha iyi odaklayabilmeleri için örgü çok iyi bir ev aktivitesi.  

Evde kolayca yapabileceğiniz, kendiniz benim gibi yapmayı bilmiyorsanız çocuğunuzla ile birlikte YouTube da ilgili videoları izleyip basitçe öğrenebileceğiniz ve yer sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir aktivite. Ayrıca iplikden bileklik yapımı erkek çocukların bile ilgisini çekiyor-özellikle tuttukları takımın renklerinden olunca daha da motive oluyorlar. Okullarda son dönem çocuklar arasında çok popüler olan lastiklerden bileklik yapımı ile ilgili şüphelerim var. Kullanılan plastiklerin zararlı olabileceğini düşünüyorum - o yüzden pamuk iplerden şaşmamak gerekiyor. Fazlası ile kanserojen maddelere maruz kalan çocuklarımızı elimizden geldiğince plastik den uzak tutmalıyız.  

Çocuklarımızın ince motor becerilerini geliştirip sanal ortamdan ve stresden uzaklaştırarak sıfırdan bir şey üretmenin keyfini yaşatabiliriz.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için