Çocuğumu Eğitmek istiyorum

Ağu3

Çocuklar kendi mekanlarını tasarlıyor

 |  Kategori: Çocuğumu
Eğitmek
istiyorum
  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze Göztepe semtindeki tarihi bir köşkte yer almaktadır.

Sunay Akın’ın 1990 yılından başlayarak pekçok ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan kitaplarının ve de gösterilerinin telifleriyle satın aldığı oyuncak tarihinin en değerli eserleriyle kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, uygarlık tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır.Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. Müzenin dekoru da bu düşünceyle sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmıştır. Müze bir şair tarafından açılmış olması ve bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmış olması özelliği ile de dünyada bir ilki teşkil etmektedir.

 

"Çocuklar kendi mekanlarını tasarlıyor" etkinliğinde müzeyi gezen çocuklar hayallerindeki kendi mekanlarını tasarlayacak ve yapıtlarını arkadaşlarına anlatacak. 

Can Ersal’ın eğitmenliğini üstlendiği bu çalışmada katılımcılar fikirlerini 3.boyuta taşıyarak mekan-boyut ilişkisini geliştirerek çok yönlü düşünebilecekler.

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Can Ersal

Etkinlik Ücreti : 45  TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.)

4-6 yaş aile ile,7-12 tek başına katılabilecek

Ayrıntılı bilgi için: OyuncakMüzesi

 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için