Bale ve Dans

Haz22

Dilek Bale Okulu

 |  Kategori: Bale ve Dans  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Dilek Bale Okulları 3 nesildir bale sanatının hizmetinde olan tek kurumdur. 1969 yılında Dilek Sunam tarafından kurulmuş olan Dilek Bale Okulları sanatseverlere nesiller boyunca bale sanatını öğretmeye ve sevdirmeye devam etmiştir.

Dilek Sunam’ın yetiştirdiği kızı Rezan Ceylan Lek, 30 yılık eğitmenlik sürecinde mesleğe pek çok sanatçı kazandırmıştır. Dilek Bale Okulları lise dönem son sınıf öğrencisi olan Arda Lek de Zelfiye Khamdeeva, KALINA BOGOEVA MILENA SIMEONOVA, RUMYANA MALCHEVA, PAVLINA GELEVA, NIKOLAY BOYANOV ILIEV, GEORGE ELKIN, ANNA DONEVA gibi eğitmenlerle çalışmarak kariyerinin basamaklarında hızla ilerlemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Dilek Bale Okulları ; Royal Academy ve Vaganova metodu ile tek uluslararası bale sınav yetkilisi olup , öğrencilerini bu sınavlara hazırlamaktadır. Sofya Üniversitesi Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü (NMA) ile yapmış olduğu anlaşma ile üniversite bölümünü açan Dilek Bale, öğrencilerinin NMA 'nın uluslararası geçerli olan lisans ve yüksek lisans diplomaları almalarını için gerekli eğitimi vermeye yetkilidir.İngiliz Kraliyet Dans Akademisi(Royal Academy of Dance) ve İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (Associated Board of The Royal Academy of Music)yetkilisi olarak, öğrencilerimize uluslararası diploma sınavlarına hazırlayıcı müfredat programlarını öğrenme imkânı verilir.

Daha ayrıntılı bilgi için: www.dilekbale

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için