Özel Etkinlikler

Mar16

Eğlenceli mutfak deneyimleri

 |  Kategori: Özel Etkinlikler  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Tulin Kozikoğlu güzel bir hayal kurmuş. Diyor ki:" Hiç yemek yediğiniz veya yemek pişirdiğiniz mekanlara bir çocuğun açısından baktınız mı? Herşeyin büyükler için tasarlandığı büyük mekanlar, büyük eşyalar...İşte biz de tam bu düşünceden hareketle neden sadece çocuklara uygun eşyalarla tasarlanmış heyecan ve keşif dolu bir mekan yaratmayalım ve hatta neden çocuklar bu mutfağın şefi olmasın diye düşündük."

Şimdi bu hayalinin içinde farklı yaş gruplarındaki çocukların konfor alanları düşünülerek tasarlanmış eğlenceli mutfaklarında geleceğin aşçıları ile oyun oynamaya hazırlar. Tabii ki tek amaç oyun oynamak değil; eğlenirken keşfetmek, keşfederken de hem öğrenmek hem de öğretmek.

Çocuklar farklı yaşlarda farklı zihinsel ve bedensel becerilere sahiptirler. Bu sebeple, Krem Karamel, çocukların bu becerilerine uygun
olarak, yaşlara göre programlar hazırlamaktadır. Her bir program özel bir ad ile adlandırılır. Atölyeler ise bu programlara katılan yaş gruplarının zihinsel ve bedensel becerileri göz önüne alınarak oluşturulmuştur.

Bebek Aşçı (Kinder Cook) Programı
Kinder Cook Programı 0 (+8 ay) -­ 4 yaş grubu çocukların erken yaşta yeme alışkanlıklarını olumlu yönde etkilemeyi sağlarken bir yandan da ebeveynlerin çocukları ile kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmelerine de olanak tanır. Çocuklar bir yandan anne ya da
babalarıyla yemek yapmanın keyfini çıkartırken, bir yandan da müzik, dans ve çeşitli aktivilerle eğlenceye doyamacaklar.

Çocuk Aşçı (Jr. Cook) Programı
Jr Cook Programı 4-­7 yaş grubu çocukların katılabildiği bu programda, çocuklarda güven ve bağımsızlık duyguları gelişirken bir yandan da sağlıklı beslenme ve gıda bilincinin gelişmesi hedeflenmektedir. Farklı yemek tarifleri çocukların duyularını keşfetmek ve
yaratıcılıklarını ifade etmek için şans verir.

Genç Aşçı (Young Cook) Programı
Young Cook Programı 7-­11 ve 11 ve üstü yaş grubundaki çocukların katılabildiği bu programda, çocuklar gastronomik deneyler ve değişik yemek tariflerini uygularken bir yandan eğlenecek bir yandan da iyi yemek pişirme ve yeni tadları keşfetme şansını yakalayacaklar.

Ayrıntılı bilgi için: Kremkaramel

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için