Çocuğumu Eğitmek istiyorum

Eki1

İş Bankasından Müzede Matematik Atölyesi

 |  Kategori: Çocuğumu
Eğitmek
istiyorum
  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

İş Bankası bu program ile öğrencileri müze ortamında matematik konusunda geliştirmeyi hedefliyor. Mevcut bilgilerini pekiştiren çocuklar eğitmenler eşliğinde müfredata uygun aktiviteler gerçekleştiriyor.

Her hafta Çarşamba ve Cuma günleri, 10:00-11:30, 12:00-13:30 ve 14:00-15:30 saatleri arasında 2. ve 7. sınıf arasındaki çocuklara uygulanan çalışma, Matematik Saati ekibi tarafından uygulanıyor.

2., 3. ve 4. sınıf uygulaması: Eğitmenler eşliğindeki oyunsu süreçlerle derlenmiş müze gezisinin ardından, eğitim odasında bütçe-tutum-tasarruf konuları ile ilgili yapılacak hikaye anlatımı, çizgi film gösterimi, yarışmalar ve kumbara yapımı ile sonlanacak çalışmanın kapanışında öğrencileri hediyelerimizle uğurluyoruz.

5., 6. ve 7. sınıf uygulaması: Bir kurgu içerisinde gerçekleşen müze gezisinin ardından, çocuklar atölyede matematik sorularıyla yarışmalar yaparak ısınıyor ve her biri girişimci ruhlarıyla bir şirket kurup şirketin içerisindeki hesap kitap işleriyle ilgilenmeye başlıyorlar. Okulda öğrendikleri temel matematik bilgilerinin yanısıra, oran-orantı, kesir soruları, yüzde hesapları gibi konulardan müfredat programlarına uyumlu olarak hazırlanan çalışmalarda hem bilgilerini pekiştirecekler hem de şirketlerine logo tasarlayacaklar.

Rezervasyon için öğretmen adı, soyadı, cep telefonu numarası, okul adı, sınıf bilgisi, katılımcı sayısı ve atölyeye katılmak istenilen tarih ve saati yazıp, muze@isbank.com.tr adresine göndermeniz yeterlidir.


Ücret: Devlet okulları için ücretsizdir, özel okullar için lütfen 


http://www.muze.isbank.com.tr
Adres: Hobyar Mh. Bankacılar Cad. No:2 Bahçekapı, Eminönü, İstanbul
Tel: 0 212 511 18 04
E posta: muze@isbank.com.tr

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için