Görsel Sanatlar

Mar23

İstanbul Modern Şekillerin Peşinde

 |  Kategori: Görsel Sanatlar  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Şekillerin Peşinde

Cumartesi ve pazar günleri 4-12 yaş aralığındaki çocuklar,  İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde müze sergilerine, sergilerde yer alan sanat çalışmalarına ve sanat çalışması sergilenen sanatçıların yaşamlarına odaklanan yaş gruplarına özel tasarlanan programlara katılarak resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazanıyor.

Müze sergilerine paralel tasarlanan programlar, bir müze uzmanı ile gerçekleştirilen sanat eseri incelemelerini ve sanat eserleriyle çevrili sergi salonlarında ya da Eğitim Odası’nda uygulanan sanat çalışmalarını içeriyor.

Oyun temelli bir etkinlik olan Şekillerin Peşinde, İstanbul Modern’in "Geçmiş ve Gelecek" adlı sergisine paralel olarak dünleniyor. Program, müze koridorlarında gezen çocukların uzman eğitmenlerin gösterdikleri geometrik şekillerin benzerlerinin hangi sanat yapıtlarında var olduklarını bulmaları ile başlıyor.  Çocuklar; üçgen, kare ve daire gibi geometrik şekillerin izdüşümlerini, sergisinde yer alan İhsan Cemal Karaburçak’ın "Abstre Peysaj", Adnan Çoker’in "Retropektif II" ve Olafur Eliasson’un "Kırmızı Duygusal Küre" adlı yapıtlarında arıyor. Bu yapıtların renklerini ve dokularını inceledikten sonra, yapışkan şekillerle ve boya kalemleriyle bir sanat çalışması yaparak etkinliği tamamlıyorlar.

Etkinlik Programı: 21 Mart 13.30, 22 Mart 10.30 ve 15.30, 28 Mart 10.30 ve 15.30, 29 Mart 13.30, 5 Nisan 13.30, 18 Nisan 11.00, 19 Nisan 13.30'da yapılacaktır.

Süre: 60 dk.

Etkinliklerin kontejanı 20 kişidir.

Etkinlik ücreti: 20 TL.

Aile üyelerine, altın ve gümüş üyelere % 10 indirim yapılmaktadır. 

Detaylı bilgi: 0212 334 73 41

www.istanbulmodern 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için