Konser

Nis9

Kibritçi Kız Müzikali

 |  Kategori: Konser  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Kibritçi Kız Müzikali ile çocuklar mutluluğu yeniden keşfediyor!

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında etkinlik gösteren Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından "bir sosyal sorumluluk projesi olarak" sahnelenen, Prof. Dr. Hasan Erkek'in, Andersen'in Kibritçi Kız masalından yola çıkarak yazıp yönettiği Kibritçi Kız Müzikali, sokak çocukları için farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 5 yaş ve üzeri seyircilere, sanat duyarlılığı da kazandırması beklenen müzikal, modern ve post-modern estetik anlayışıyla sahneleniyor. 

Müzik, dans, şiir, mim, jonglörlük, illüzyonistlik, resim, performans sanatı gibi birçok sanatı bünyesinde barındıran müzikalde bütün oyuncular çeşitli müzik enstrümanları çalıp dans ediyor. Sokaklarda, akordiyon çalarak, şarkı söyleyerek kibrit satan Kibritçi Kız, yaşama sevinci, dostluk ve dayanışma ruhuyla yalnız güçlüklerin üstesinden gelmeyi başarmakla kalmıyor aynı zamanda sanatın birçok dalını keşfediyor.

Kibritçi Kız Müzikali, 2013-2014 sezonu içinde İsmet Küntay En Çocuk Oyunu Ödülü ve Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödüllerinden Müzikal Yapım Ödülü'ne değer görüldü.

Bu etkinlik Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından düzenlenmektedir. Sınırlı sayıda biletler Zorlu Performans Sanatları Merkezi gişelerinden etkinlik tarihinden iki hafta önceki Pazartesi ücretsiz temin edilebilir.

Etkinlik Tarihleri: 18/19/25/26 Nisan 2015

Ayrıntılı bilgi: Zorlu Center

  • Telefon: +90 850 222 67 76

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için