Evde Aktiviteler

Şub1

Yorgun günleriniz için çocuklar ile farklı faaliyetler

 |  Kategori: Evde Aktiviteler  |  Yazan: Özden Sonkan  |  Yorum: 0 yorum

Hepimizin yorgun olduğumuz ya da iyi hissetmediğimiz bazı günleri vardır - fakat çocuklarımızın oyun oynamak için isteği her gün sürekliliğini koruyor. Bu yüzden minimum enerjinizi alan birkaç eğlenceli ev içi faaliyetini paylaşmak istedim. Bunlar  kurtarıcı olabilir bu gibi günlerde!

1- Masaj Saati

Eski beyaz bir T-shirt in arkasına eğlenceli bir yol haritası çizin. Bunu giyip yüzü koyun yere yatın ve çocuğunuz arabaları ile haritanın üzerinde gezinsin. Hem o eğlensin hem siz minik bir masaj keyfi yapın.

2- Doktor - Hasta

Öncellikle çocuğunuza almanız gereken en önemli oyuncaklardan biri Doktor çantası! Tüm çocuklar bununla ile harika vakit geçiriyor. Yorgun hissetiğiniz günlerde ise yatağa yatıp hasta rolüne girin. Doktorunuz sizi baştan aşağı kontrol etsin - gerekirse ellerinize güzel bir krem bakımı yapsın:)

3- Kart Oyunu

Yere abc kartları veya resimli kartlar yayın ve yakınındaki kanpeye uzanın. Şimdi çocuğunuza yönergeler verin: B harfın üstüne geç, şimdi t harfine geç veya elmanın üstünde dur, şimdi bebeğin üstüne atla gibi.

4- Sırtımda ne var?

Yüzü koyun yere uzanın ve çocuğunuz muhtelif objeleri sırtınıza koysun. Bil bakalım bu ne sorusuna siz objenin ne olduğunu tahmin etmeye çalışın.

5- Yetenek gösterisi

Siz kanepeye uzanırken çocuklarınız sizin için muhtelif gösteriler hazırlasın. Onları köstüm konusunda da cesaretlendirin- renkli ve farklı bir gün olsun. Kim bilir belki daha önce fark etmediğiniz bir yeteneğini de keşif edersiniz.

  

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için